נחל כזיב

גם מים, גם נוף וגם מסלול הליכה בטיול אחד!

אם חיפשתם טיול יפה שבו תוכלו להנות באמת, נחל כזיב הוא התשובה. כל השנה אפשר לטייל בנחל כזיב ותמיד נהנים שם מחדש. גם מי שכבר היה, יכול להגיע פעם שניה, המסלולים הרבים מאפשרים כל פעם להתחדש.

 

מסלולי טיול אל נחל כזיב

  • אפשרות ראשונה היא לבצע מסלול מעגלי, הוה אומר להתחיל ממצפה הילה, משם להמשיך למונפורט, עין תמיר ושוב להגיע אל מצפה הילה כתחנת סיום. החזרה למקום היציאה מאפשר למי שמגיע עם רכב לקחת את רכבו עם סיום הטיול. המקום מסומן עם שבילי הליכה בצבעים אדום ושחור כאשר הצבע האדום מסמן את דרך הלוך והצבע השחור את החזור.
  • אפשרות נוספת, היא מסלול קווי כאשר מתחילים במושב מעלות ממשיכים לעין זיו, עין תמיר וחוזרים. אם אתם באים עם ילדים קטנים תוכלו להנות מן המסלול הזה כיון שאין בו דרכים תלולות ומסוכנות מדי.

מסלול קווי אפשר לעשות בשני אופציות, תלוי ביכולת הפיזית. האופציה הראשונה היא 6 ק"מ והאופציה השניה 7.5 ק"מ.

1. מתחילים מפארק גורן, למצפה מונפורט, עין תמיר וחוזרים לפארק גורן. מסלול ההליכה כולל הליכה בשביל מסומן בצבע כחול. 2. מתחילים ממעלות לעין זיו, ומשם לעין תמיר עד לפארק גורן.

 

לכו על נחל כזיב

למי שיש כח, מומלץ ללכת מסלול של 25 ק"מ למיטיבי לכת בלבד, מן הכפר הדרוזי חורפיש ממשיכים להתפתל עם הנחל עד שמגיעים אל ישוב עבדון. ארוך, מתיש, אך מהנה במיוחד!

 

מה מתאים לי?

למשפחה ללא ילדים כדאי לבחור באפשרות הראשונה של המסלול המעגלי, הוא יפה יותר ומיוחד למרות הקושי של הטיפוס בסוף המסלול. זמן הטיול יארך כ-8 שעות, עם בילוי בבריכות ומנוחה בעת הצורך.

כאשר ילדים קטנים מצטרפים לטיול בוחרים באפשרות הקווית, שם אין את הטיול במבצר המונפורט, עם שני האופציות שהוזכרו לעיל.

זכרו להצטייד היטב עם נעלי הליכה טובות, פנס ובגדי החלפה. באיזה מסלול שלא תבחרו – נחל כזיב יעניק לכם יום של הנאה מרובה!

עוד כותרות