נחל זוויתן

נחל זוויתן הינו אחד המסלולים האטרקטיביים ביותר בצפון הארץ במיוחד כאשר מדובר על כאלו שרוצים לנצל את הקיץ לטיול במקום בו המים הקרירים זורמים וכן גם ניתן ליהנות ממעט ארכיאולוגיה והיסטוריה של ארץ ישראל. הנחל עצמו חוצב בסלעי הבזלת של רמת הגולן ושמו נלקח לאור העובדה שהוא יוצר זוויות בעת זרימתו לכנרת.

הנחל עצמו הוא נחשב לאחד מהנחלים הארוכים שברמת הגולן, פרט עליו יש עוד שישה נחלי איתן שיורדים אל בקעת בית צידה. באופן כללי, אורכו של הנחל הינו 19 ק"מ.

המסלול המקורי והרציני של נחל זוויתן אינו מסלול מעגלי, ועל מנת להגיע אליו יש לנסוע על כביש 87 שמגיע לקצרין. מדובר על כביש שעולה מכיוון יהודיה שבצפן הכינרת. יש האומרים כי על מנת לעשות את הטיול בזוויתן כמו שצריך, יש צורך ב-2 רכבים, כאשר את הרכב השני יש להחנות בחניון יהודיה. על מנת שיתאפשר לחזור לתחילת המסלול כמובן ברכב. יש אפשרות למסלול מעגלי, אך זה קצר בהרבה ויש האומרים שגם הרבה פחות יפה.

תחילת המסלול עצמו של נחל הזוויתן הינו בנקודה שבה יש גשר כל כביש 9088, שם יש מגרש חניה שממנו ניתן להתחיל את הטיול בנחל הזוויתן.כאשר מתחילים לצעוד בנחל הזוויתן יש לעשות זאת בצמוד לשביל האדום, ולאורך כל השביל ניתן לראות צמחייה עשירה ומגוונת שרק הופכת את המסלול לאטרקטיבי יותר.

המסלול בנחל מתחלק ל-2: המסלול העליון והמסלול התחתון: המסלול העליון הינו מסלול שבו ניתן ללכת רגלית עד התום. המסלול עצמו מסתיים בנקיק השחור, שכדי לרדת דרכו למטה חייבים ציוד סנפלינג מקצועי וכמובן גם מדריך. מי שבכל זאת בוחר באפשרות האתגרית יותר, ברגע שהוא יוצא מהנקיק השחור מגיע לזוויתן התחתון יגיע למספר בריכות לרבות בריכת המשושים וכן ניתן לראות את בקעת בית צידה שממנה זורם נחל הזוויתן אל הכינרת.

השיא של נחל הזוויתן, מגיע לקראת סוף הדרך כאשר מגיעים אל מפל הזוויתן, שגובהו כ-28 מ'. ניתן לרדת מתצפית המפל למטה בסולם וליהנות מהבריכות שמקיפות אותו- מדובר על אטרקציות של ממש. המסלול מסתיים בחניון יהודיה, שם ניתן להתרווח אחרי שמסיימים את המסלול המיוחד.

עוד כותרות