ירושלים בוערת

איך הפכה ירושלים מעיר בירה לעיר מלאה חילוקי דעות? איך מתקשר גל ההתקוממות של הערבים נגד התנהגות התושבים, כן או לא.

ירושלים בוערת – למה זה קרה?

 

ירושלים בוערת

ירושלים היא עיר בירה של ישראל, והיא מייצגת מבחינה מסוימת את העם כולו. בתוך ירושלים יושבים אנשים מסוגים שונים, ואוכלוסיות רבות ומגוונות ממלאים את רחובותיה.

די אם נזכיר את הערבים, החרדים, הדתיים והדתיים לאומים חובשי הכיפות הסרוגות כדי להבין שמדובר במגוון ענק. פסיפס של סוגים ושל אנשים, כאשר כל קבוצה שהוזכרה לעיל, מאחדת בתוכה תתי קבוצות נוספות. החרדים למשל, אינם דומים זה לזה בכלל. ישנם ירושלמים, חסידים, ליטאים וכן הלאה.

עם היינו מצליחים לחיות בשלום ובאחדות בין כל שורות העם, היה מצבנו טוב בהרבה אבל עם הזמן הולכים הפלגים השונים ומתרחקים זה מזה ואש המחלוקת אוחזת כל חלקה טובה בעיר הבירה, ולא רק בה.

 

למה ירושלים בוערת?

הנה דוגמא טריה מן השטח: לפני זמן קצר נרצחה תינוקת בפיגוע דריסה נוראי בירושלים, כולנו שמענו וידענו עליו. מדובר בילדה של משפחת ברון הי"ד. כאשר קורה דבר כזה בדרך כלל מתאחד העם מול הצער והשכול, כולם מרגישים את אבל המשפחה וחשים שותפים לאסון.

אבל בירושלים הכל יתכן. עיתונאית אחת החליטה שאם זה קרה לזוג דתי, כנראה שהם גרמו את זה לעצמם.

למה הם עלו לכותל המערבי? מי ביקש מהם להביא לשם תינוקת קטנה? למה מגרים את הערבים במקום כל כך רגיש וגורמים להתחממות האוירה?

היא רק 'שכחה' שהפיגוע קרה בתחנת הרכבת הקלה ולא בשום מקום אחר, ולא היה שום קשר בין הביקור שלהם בכותל זמן קצר קודם לכן לבית הערבי שהחליט להרוג בשביל להרוג.

כך מתסיסים השמאלנים את העם בישראל ומסבירים כי האינתיפאדה הנוכחית וגל ההתנכלויות שכולנו חווים קרה רק בגלל שיהודים החליטו להתגרות בערבים ולעלות להר הבית למרות המצב הרגיש. הם מגרים את יצריהם של הערבים, הם מלבים את האש, טוענים אנשי השמאל ומתעלמים מן העובדה שרק מתי מעט עלו לשם ורוב הצבור בכלל נמנע מלעשות זאת.

ירושלים בוערת, אך מן הצד השני ממשיכה אש השנאה של אויבינו לבעור במקביל.

עוד כותרות