נדל"ן בגליל

בעקבות משבר הדיור הפוקד את הארץ בשנים האחרונות ומחירי הדירות שמגיעים לגבהים מטורפים, נאלצים צעירים רבים לחפש לעצם אלטרנטיבות אחרות. לא מעט פעמים התחושה היא כי המשכנתא חונקת, יש קושי בהוצאות המחייה ולא משנה כמה עובדים וגם אם המשכורות של שני בני הזוג הינן יחסית גבוהות, עדיין זה בור בלי תחתית.

לא מעט אנשים, במיוחד כאשר מדובר על זוגות צעירים חושבים צפונה, כלומר לעבור לצפון. השאלה הנשאלת היא האם זה משתלם להם? ובכן, לפחות מבחינת מחירי הנדל"ן התשובה היא חד משמעית כן. לדוגמא, אם זוג קנה דירת שבה 4-5 חדרים בערים הגדולות של המרכז שם המחירים מגיעים לטווחים של 1.4-1.8 מיליון ₪ בצפון יהיה ניתן לקנות בתים צמודי קרקע במחירים של 1.2 מיליון ₪ כאשר כמובן שבמקרים כאלו עוד נשאר כסף להוצאות ובזבוזים.

מבחינת ההשקעה, כבר הוכח שלדוגמא יש עליה ריאלית רצינית במחירי הנדל"ן בצפון, כך שאם לדוגמא שכר הדירה של דירה בגודל 100 מ"ר הייתה בסביבות 2300 ₪ לפני 5 שנים, כיום שכר הדירה מגיע למחירים של 3000 ₪ ויותר. פרט לכך, גם מבחינת ערך הדירה עצמה, אם לפני 5 שנים מחיר בית צמוד קרקע באזור הצפון היה סביב המחיר של 600 אלף ₪ בלבד כיום המחירים הם לפחות כפול מכך כפי שכבר צוין כך, שהמחירים צפויים גם לעלות בעתיד.

כך, שללא ספק, מי שראשית מחפש איכות חיים, מחירים נמוכים, חינוך טוב לילדים, ואף מקום בארץ בו כבר השקיעו מיליארדים לקראת העתיד, אזור הצפון זהו המקום בשבילו. פרט לכך, גם מי שמחפש השקעות נדל"ן במחירים נמוכים יחסית, יוכל לראות את האזור כאטרקטיבי, שכן מדובר על השקעה ארוכת טווח של ממש שעליה כדאי לחשוב.

עוד כותרות